Захотілось мені було зробити щось з радянського хламу радіодеталей. Знайшов в МРБ 1107 (В помощь радиокружку - Иванов Б.С.) 1987 року дуже простий прилад. Ось схема.
Як воно працює -- дуже просто. Змінна напруга "випрямляється" діодом і згладжується конденсатором. В результаті буде постійна напруга з деякими пульсаціями. Амплітуда цих пульсацій залежить від величини згладжувального конденсатора. Таким чином можна оцінити ємність конденсатора. Якщо ємність велика, то амплітуда буд маленькою і потрібно її підсилити аби ефективно виміряти. Тому при переключення діапазону, вмикається підсилювач на одному транзисторі. Всі деталі можна почитати в описі конструкції.
Я використовував всі радянські деталі (навіть електроліти). Все чотко помістилось на одну макетку. Трансформатор ТВК-110ЛМ -- це трансформатор кадрової розгортки чорнобілих телевізорів, але його можна і в 220 ввімнути: на виході близько 14 В і десь 1 А струму. Такий собі лайфхак брежнєвської епохи.
Получилось досить компактно і красиво.
[…] збірника МРБ "В допомогу радіокружку". Минулого року я виготовив тестер електролітичних конденсаторів, яким я жодного разу не користувався. Цьогоріч я […]