Не знаю як Ви, але для мене бластер -- це щось дуже схоже до електролазера. Вони ще називаються Laser-Induced Plasma Channel weapons.
Електролазер генерує короткий лазерний імпульс, що створює доріжку плазми від лазера до цілі. По цій доріжці йде іде високовольтний струм до цілі і значно її пошкоджує.
![](http://kvital.rv.ua/wp-content/uploads/2019/03/laser_induced_plasma.jpg)
Здавалося б, що велика енергія потрібна для генерації плазми, але ні. Фішка тут в тому, що імпульс лазера дуже короткий (кілька піко-фемто секунд), тому якщо у вас енергія імпульсу скажімо 100 мДж, а довжина імпульсу 2 пс, то потужність лазеру 50 ГВт.
Далі лазерний пучок іонізує молекули повітря і створює плазму по шляху свого проходження. Через нелінійні явища, пучок високої інтенсивності ще й самофокусується (ефект Керра), від чого інтенсивність пучка стає ще більшою, і ще сильніші нелінійні ефекти.
Бластер працює як блискавка, що прямує шляхом найменшого спротиву, а саме цим плазменний каналом, плазма є більш провідною, ніж повітря чи земля.
![](https://kvital.rv.ua/wp-content/uploads/2024/05/laserlightni-1024x503.jpg)
![](https://kvital.rv.ua/wp-content/uploads/2019/03/guide.png)
Високовольтне джерела має бути поблизу цього плазмового каналу. Тоді струм буде іти від бластеру аж до цілі. Коли високовольтний струм досягає цілі, відбувається розряд на землю через ціль. В залежності від величини струму, можна вбити чи паралізувати умовного ворога.
Існують певні складнощі у створенні компактних високопотужних лазерів (хоча в останні роки, значно розвинулись волоконні лазери). Інша проблема в синхронізації лазера і високовольного джерела.
Окрім цього існують і цілком цивільні забави з цими іграшками. Наприклад проект Teramobile. Окрім іншого є цікава ідея спрямовувати тераватним лазером блискавки до громовідводу.
![](http://kvital.rv.ua/wp-content/uploads/2019/03/lightning.png)
Це і убезпечення стартових площадок ракет (дуже неприємно, коли блискавка влучає в готову до вильоту ракету) і та ж, прости господи, альтернативна енергетика. Збирати енергію з блискавок повеселіше ніж з вітряками гратись.