Найтупіша людина на Солвеєвській конференції 1927 року

Напевно існують тисячі фізичних кабінетів де висить ця фотографія. Се фото зроблено у 1927 році на відомій Солвеєвській конференції. На ньому майже всі "будівничі сучасної фізики". Та дивлячись на це фото мимоволі задаєшся питанням:

хто з них найдурніший?

Не подумайте неправильно, я не хочу назвати когось з них дурнем чи прирівняти себе до одного з них. Але таке життя, що хтось розумніший, хтось тупіший і має бути найдурніша людина також. Тому я відчуваю моральний обов'язок ідентифікувати цю людину на фото.

Більшість людей на фото знайомі фізикам і тому більшість учасників  є "поза конкурсом". Ніхто всерйоз не назве Айнштайна, Кюрі, Дірака чи Бора як "найдурнішого". Проте з іншого боку, деякі фізики не дуже відомі, але безперечно талановиті: Гюі написав понад 200 статей; Кнудсен має купу всілякого гівна названого в його честь (комірки Кнудсена, потік Кнудсена, число Кнудсена, рівень Кнудсена і гази Кнудсена). Пікард та Ленгмюр також підпадають під цю категорію.

Та ось два нікчеми оточують  Еренфеста:

picture1

Генріот, Еренфест та Герцен

така ж ситуація з Шредінгером:

picture2

Дондер, Шродінгер та Фершафельт

Ось і наші кандидати! Давайте про кожного по черзі.

Генріот був хіміком, це йому не на руку. Він виявив, що Калій є природно радіоактивним, що круто я думаю та купу інших речей. Герцен же був другом Ернеста Солвея, тому зрозуміло як він попав на конференцію. Будучи математиком Дондеру якось вдалося отримати допуск (написав дохуя книжок). Останній невдаха, Фершафельт, має найменшу статтю про себе у вікіпедії, все що про нього відомо -- він фізик.

Перед тим як вирішити між Герценом і Фершафельтом, слід зробити замітку про двох інших фізиків на фото. Комптон одного разу сказав: "Надприродне таке ж реальне як природний світ Науки", тому я приписую його до списку невдах. Людина з такою кількістю "фу" у венах не може бути зарахована до кращих фізиків. Але оскільки він виграв Нобелівську премію, його дискваліфіковано. Також залишає список Еренфест, хоча він по всіх поняттях не дуже розумний пацан. Застрелив свого власного сина, а потім пристерелив себе. Це важко зрозуміти. Се можна списати на психічні розлади, але ніхто ніколи не зробить Еренфеста героєм.

То хто ж дурніший, Герцен чи Фершафельт?

Ну Герцен написав книжку чи дві та імовірно мав "лідируючу роль" у фізиці та хімії. Тож можна орієнтовно сказати:

Фершафельт був найдурнішим учасником Солвеєвської конференції 1927 року.

scrub

І все одно розумніше за тебе!

Мої вітання!

За цими матеріалами.

2 коментарі до “Найтупіша людина на Солвеєвській конференції 1927 року”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *