Я вже "радіоаматор зі стажем" і маю кілька улюблених мікросхем. Головні критерії для мене -- це мінімум зовнішньої об'язки, ціна, простота в роботі, можливості.
- Таймер 555. Це найкраща мікросхема що я знаю. Існуює безліч схем з різним застосуванням.
- Мікроконтроллер Atmega8. Це дуже суб'єктивна оцінка, але саме з цим мк я починав знайомство з електронікою вцілому. Дуже простий мк, дуже приємно з ним працювати, хоча вже і не вигідно економічно.
- Генератор XR2206. Найкраща мікросхема генератора. Не дуже стабільна, але дуже проста і з кучею можливостей. Якби мене запитали який генератор зібрати початківцю, я б порадив би на цій мікросхемі.
- АЦП ICL7107. Ця ацп стоїть в усіх дешевих китайських мультиметрах. Дуже просто зібрати і свій вольтметр на ній. Точний, ніжки прямо йдуть на індикатори. Єдине, що треба, то це двуполярне живлення.
- Драйвер семисегментних індикаторів MAX7219. Час від часу до мк треба приєднати індикатор, що само по собі займає кучу ніг мк. Регістри зсуву є класичним рішенням, але навіщо, якщо є спец мікросхема для цього.
- USB -UART перехідник CH340. Найдешевший перехідник який я знаю. Чому не CP2101? Це майже те саме, але паяти його не приємно.