Тезис

Вже давно тут не з'являлось ані саморобок, ані сумбурних дописів про ніпрощо. На це є кілька причин: вся моя лабораторія переїхала в Україну, а я ні. Друга причина це те…

Оновлення прошивки NanoVNA (під Ubuntu)

Недавно вийшла нова прошивка під NanoVNA. Скачати її можна тут. Вона дозволяє розширити діапазон вимінювань до 2.7 ГГц (з пересторогою щодо показів вище 1.5 ГГц). Аби оновити аналізатор, потрібно небагато.…

Міліомметр

Аби вимірювати шунти ампеметрів, я виготовив простенький міліомметр. Ідея взята звітси. Існує кілька різновидів міліомметрів. Є "багата" версія, є і бюджетні. Всі вони базуються на простому принципі: джерело струму ->…

Дозиметр

Вперше я зробив дозиметр десь взимку 2015. Тоді я не розумів, що головна вимога до портативниго дозиметра -- це висока ефективність HV генератора. Перший мій генератор був на полумостовій схемі…

SDR FM приймач

FM приймач є своєрідним Hello world для GNU radio. Сподіваюсь для мене на цьому все не закінчиться. Щоб зреалізувати fm приймач багато розуму не потрібно. Достатньо посторити інструкцію. По суті…

VT-100 термінал

Коли я починав свій шлях у електроніці, я дуже любив бложик Сергія Булавінова (та і зараз черпаю ідеї звітди, як от наприклад для генератора). Але одного часу я там се…

Дешева ВЧ лабораторія

Стрімкий розвиток напівпровідникових технологій в поєднанні з масовим виготовленням зробили ціну на ВЧ прилади до смішного низькою. При будівництві радіотелескопу, я був відкрив це і для себе. Фактично, можливо побудувати…

Крок до нейтронних зірок 12. Приймач і прийом. Перша кров

Відразу після антени має іти LNA підсилювач, але це в моєму випадку є тяжко зреалізувати. Тому короткий кабель (RG-58 50 Ohm) під'єднує антену до підсилювача. Довжина кабеля приблизно рівна довжині…